20 Mart 2010 Cumartesi

19 Mart Buluşması

Buluşmaya yine yeni insanlar katıldı...Eğlenceli bir buluşma oldu... Spontane açılan bir tartışma ile Türkiye'deki Kadın hareketi ve Kadın hareketinin erkek algısı üzerinden güzel konuşmalar geçti... Bol bol konuma eğlenmenin yanı sıra, gündem maddelerimiz konuşuldu. Burda da kısaca değinelim:


1-5 Mayıs Homofobi Karşıtı Buluşma "Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Doç. Dr. Aslı Tunç’un sunacağı “Ortam Sanal, Nefret Gerçek: Bloglar, Sosyal Medya Ağları ve Video Oyunlarında Homofobi” tartışmasının da yer alacağı oturum, İstanbul Üniversitesi’nde, 5 Mayıs Çarşamba günü olacak. Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden Esra Arsan’ın modere edeceği oturuma, Galatasaray Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden Doç. Dr. Nilgün Tutal Cheviron ile İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden Doç. Dr. Yaman Akdeniz konuşmacı olarak katılıyorlar."
Bu buluşma için, Merkez Kampüsten yer ayarlama işini bu hafta halletmeyi planlıyoruz,  ÖKM ve diğer alternatifler üzerinde çalışılacak, ÖKM ve toplantı salonları tahsis edil(e)mez ise amfiler de olabilir. Beyazıt'ta geniş kapsamlı bir buluşma çok manidar olacak olsa da olmaması halinde Cerrahpaşa Tıp. Fak.de Buluşmanın gerçekleşmesi için kolları sıvayacağız.

2- Boğaziçi Üniversitesi LGBTT topluluğu LuBunya ile tanışma toplantısı ve tekabülünde gideceğimiz tiyatro oyunu... Daha önceden 24 Mart diye düşünülen buluşma, Ptesi kesinleşecek. Yer konusu saat da P.tesi maillerinizde olacak umarız.

3-23-24 Nisan Üniversiteli LGBTT öğrencileri buluşması/ Ankara

Geçen Hafta sonu Ankara'dan bu konu ile ilgilenen kişi aktarım için geldi. Birçok üniversiteden LGBTT bireylerin katılacağı buluşma Ankara'da olacak, İstanbul ayağını ise Radar örecek. Bunun için GSÜ, İTÜ, Kadir Has'taki arkadaşlarla şahsi bağlantılarımız üzerinden haberleştik, Nisan başında genel bir toplantı almayı düşünüyoruz. 

4-Para meselesi: Etkinlikler için bastığımız afiş ve el ilanları için her zaman hazır bir paranın bulunmasını arzuladığımız için bikaç şey düşündük. Sabit toplantılarımız için ayarlayacağımız bir mekanda, kendimiz pasta börek içecek vs. getirip kişi cuzi bir miktar para toplayacağız, böylelikle hem buluşmuş hem de para toplamış olacağız. Ama şuan için ilk aşamada, herkesten 5 lira para toplayalım giderler için dedik.

5- Tiyatro oyunları
Esmeray ve Boyalı Kuş'un Üniversitede sergileyeceği oyunlarını bir sonraki toplantı da kararlaştıralım dedik. pek konuşulmadı.


6- Bugünkü Bakan Aliye Kavaf eylemine uygun olan arkadaşlar katılacak. Nehir ve Dilara döviz ayarlayacaklar. Eylem 17.00 da Taksim Tramway durağında başladı, GS Lisesi'nde yapılan basın açıklamasıyla sona erdi, çok eğlenceli, basının ilgisinin yüksek olduğu bir eylemdi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

silkele tüm taşlarını, biz bizeyiz;)