17 Haziran 2010 Perşembe

ÜNİVERSİTELİ BULUŞMASI.

Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteli LGBTT'ler Lambdaistanbul’un çağrıcısı olduğu 18. LGBTT Onur Haftası kapsamında İstanbul’da buluşuyoruz.
1969 haziranında New York’ta bir barda başlayan Stonewall İsyanı; 68 baharında Paris’te bir üniversitede öğrenci eylemi olarak başlayan ve kısa sürede önemli işçi grevlerinin, feminist örgütlenmelerin, savaş karşıtı mücadelenin yanyana geldiği bir toplumsal hareketliliğe dönüşüp tüm dünyaya yayılan mücadele dalgasının bir parçası olmuştur. 68'in uyanışına, başkaldırışına sebep olan eşitsizlikler hala devam ederken, üniversiteli LGBTT bireyler biraraya gelerek kendi sözlerini söylemeye başladılar. İşte biz Üniversiteli topluluklar, kulüpler, salt öğrenciler biraraya gelip tanışacağız, deneyimlerimizi aktaracağız: Neler yaptık, nasıl yaptık, neler kazandık? Üniversiteli LGBTT mücadelesinin önümüzdeki seyrini konuşup, tüm üniversiteli LGBTT'ler olarak tanışıp, dayanışacağız.

Bilimsel, demokratik, özgür bir üniversitenin yolunun bizlerin de içerisinde olduğu bir hareketle olacağını bir daha tekrar edeceğiz.
Buluşmaya Türkiye'nin dört bir yanından LGBTT toplulukları ve öğrenciler katılacak. 18. LGBTT Onur Haftası kapsamında 21 Haziran Pazartesi günü 16.30-19.30 saatleri arasında Lambda İstanbul Kültür Merkezi'nde olacak.

iuradar@hotmail.com

http://www.prideistanbul.org/ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

silkele tüm taşlarını, biz bizeyiz;)